Proč odmítnout mikro půjčku

11 Lis
pujcka-520x245

Proč odmítnout mikro půjčku

Mikropůjčky (mikro-půjčky) jsou malé půjčky od nebankovních institucí, které vám půjčí například 5 tis. Kč na 30 dnů. Mnoho takových společností nabízí první půjčku dokonce i bez úroků. Vypadá to dobře – pokud se mi nepodařilo daný měsíc vyžít s mojí výplatou, půjčím si pár tisíc a další měsíc to splatím.

Jenže realita je většinou úplně jiná. Pokud člověk neumí vyžít se svojí výplatou, pravděpodobně nebude umět vyžít ani s 5ti tisíci navíc. Tito lidé se pak velmi často dostávají do dluhové spirály. První půjčku nestihnou splatit a aby jim úroky nevyskočily nahoru, půjčí si například dalších 5 tis. Kč od jiné nebankovní instituce. Tím se dluh prohlubuje a pokud nepřijde nějaký nečekaný příjem, tak člověk skoro nemá možnost, jak z toho uniknout.

Vyplatí se tedy někdy mikro půjčku vzít? Obecně se nevyplatí nikdy. Může se někdy stát, že víte, že vám třeba za 4 dny přijdou peníze na účet a potřebujete teď něco nutně zaplatit – je potřeba si ale také rozmyslet, co by se stalo, kdyby peníze z nějakého důvodu nepřišly nebo se zpozdily.

Společnosti, které mikro půjčky nabízejí, to mají velmi dobře spočítané. Vědí, že velká část lidí nebude moci splácet a bude muset svůj dluh navyšovat – a pak to končí u exekutora.

Dávejte si tedy velký pozor – je lepší žít týden o chlebu a vodě, než si půjčit pár tisíc a za pár let zjistit, že dlužíte statisícové položky a nevíte jak z toho ven!

Zdroj: http://finance-aktualne.cz

Lukáš Štork
Sociální síť

Lukáš Štork

Hypoteční poradce at OSVČ
Zajišťuji na klíč financování rodinných domů, bytových jednotek, pozemků, refinancování úvěrů, konsolidaci půjček, spotřebitelské úvěry. Rád o tom píšu zde na webu a někdy i na finance-aktualne a hypoteky.net. Pokud se chcete o mně dozvědět více, podívejte se na mé soukromé weby lukasstork.cz, lukas-stork.cz.
Lukáš Štork
Sociální síť

Write a Reply or Comment