Co je to konsolidace úvěrů?

28 Lis
splatka

Co je to konsolidace úvěrů?

Máte-li několik půjček a splátky, které se na vás hrnou ze všech stran, sotva splácíte, tak v tom případě je vhodné začít situaci řešit. Jisté východisko vám může nabídnout například konsolidace půjček.

Půjčili jste si například na auto, dovolenou s rodinou a navíc vyčerpali kontokorent u svého účtu? Každý měsíc tak splácíte mnoha společnostem různé částky a jejich součet už velmi zatěžuje rodinný rozpočet. V tom případě můžete všechny tyto úvěry sloučit do jednoho – konsolidovat je. Zbaví vás to nejen veškerého papírování okolo a hlídání si jednotlivých splátek, ale v některých případech můžete i ušetřit. Zda to bude i váš případ, můžete zjistit vcelku lehce, na webových stránkách některých bankovních či nebankovních společností naleznete tzv. kalkulačky konsolidace půjček. Tam si zadáte základní údaje a zjistíte, zda se vám konsolidace opravdu vyplatí.

Konsolidace totiž neznamená, že se vám dluh nějak závratně zmenší, ale spíše se jen prodlouží doba splácení a s tím souvisí i menší měsíční splátky, které vám váš příjem umožní splácet bez problémů. Ušetřit však můžete například za poplatky, které jste předtím platili několika společnostem a nyní budete už pouze jedné.

O sloučení úvěrů může klient požádat u všech velkých či menších bank, které na našem trhu působí. Tuto službu nabízí i některé nebankovní společnosti, jako je například Cetelem či Home Credit. Pohlídejte si však podmínky, za kterých bude konsolidace probíhat, banky i ostatní společnosti totiž mohou mít dost odlišné pravidla.

Vzhledem k tomu, že žijeme v době internetové, o konsolidaci půjček lze zažádat i online. V případě, že více důvěřujete skutečným lidem, můžete si samozřejmě dojít na pobočku. Samotné schválení sloučení už většinou dlouho netrvá, protože instituce o vás mají již všechny potřebné údaje zjištěny, protože jste je zadávali při žádosti o půjčku.

Lukáš Štork
Sociální síť

Lukáš Štork

Hypoteční poradce at OSVČ
Zajišťuji na klíč financování rodinných domů, bytových jednotek, pozemků, refinancování úvěrů, konsolidaci půjček, spotřebitelské úvěry. Rád o tom píšu zde na webu a někdy i na finance-aktualne a hypoteky.net. Pokud se chcete o mně dozvědět více, podívejte se na mé soukromé weby lukasstork.cz, lukas-stork.cz.
Lukáš Štork
Sociální síť

Write a Reply or Comment