Co je to americká hypotéka?

20 Pro
am-hy

Co je to americká hypotéka?

Určitě už jste někdy pojem americká hypotéka slyšeli. Jedná se o alternativu k běžným úvěrům, navíc si můžete půjčit částky dosahující až několika milionů. Jednu věc však budete potřebovat, a sice nějakou nemovitost.

Americká hypotéka je určitou alternativou k půjčkám, které nabízejí bankovní ale i nebankovní společnosti. Pokud si totiž vezmete klasickou hypotéku, peníze z ní lze použít jen na bydlení. V tomto případě je však účel, pro který peníze potřebujete zcela na vás. Jediné, co pro schválení této hypotéky potřebujete, je nemovitost, jež dáte do zástavy. Tou může být dům, byt v panelákovém domě nebo třeba pozemek, na kterém však již nesmí být jiné zástavní právo.

Pokud vás zajímá částka, kterou si můžete půjčit, tak ta se odvíjí od hodnoty nemovitosti, kterou budete ručit. Některé společnosti nabízejí úvěry až do deseti milionů korun. Americká hypotéka se navíc podobá té klasické v tom, že doba splácení může být poměrně dlouhá, u některých bank až 30 let. Počítejte však s vyššími úroky, které však vyváží fakt, že pro tuto hypotéku většinou nemusíte dokládat své příjmy a některé společnosti dokonce tolerují, že jste v registru dlužníků. Tato hypotéka je tak vhodná pro ty, kteří si potřebují půjčit větší obnos peněz, ale nemají dostatečné příjmy a nebo je nemají jak doložit.

Americké hypotéky u nás nabízí většina bank: Hypoteční banka, Komerční banka, Česká spořitelna, Moneta, mBank či například Raiffesenbank. Při vyřizování si však pohlídejte podmínky, které jednotlivé banky nabízejí. Lišit se totiž mohou v době splácení, ale i ve výši maximální částky, kterou si můžete půjčit. Tento typ úvěru nabízejí i nebankovní společnosti, ale není jich u nás příliš, zmiňme například Esofin (tato společnost dokonce nemá určenou maximální hranici úvěru).

Lukáš Štork
Sociální síť

Lukáš Štork

Hypoteční poradce at OSVČ
Zajišťuji na klíč financování rodinných domů, bytových jednotek, pozemků, refinancování úvěrů, konsolidaci půjček, spotřebitelské úvěry. Rád o tom píšu zde na webu a někdy i na finance-aktualne a hypoteky.net. Pokud se chcete o mně dozvědět více, podívejte se na mé soukromé weby lukasstork.cz, lukas-stork.cz.
Lukáš Štork
Sociální síť

Write a Reply or Comment