Kde můžete dostat nejnižší úrokovou sazbu?

03 Led
urokova-sadzba

Kde můžete dostat nejnižší úrokovou sazbu?

Když zvažujete půjčku, největším argumentem, kterým vás jednotlivé společnosti budou lákat, abyste si vybrali právě jejich služby, je jistě výše úrokové sazby. Především při dlouhodobých půjčkách má úrok velký vliv na výši měsíční splátky. Které společnosti nabízejí nejnižší úroky?

Co se týče bankovních společností, je na výši úrokové sazby znát, že se na našem trhu objevili i noví hráči a banky se tak snaží navzájem konkurovat a nabízet tak klientům co nejlepší podmínky. Zřejmě nejvýhodnější je půjčka od Air Bank, kde se při řádném splácení můžete v některých případech dostat až na úrok 6,9%. Podobně je na tom i mBank, která navíc svým klientům nabízí různé akce a výhody, jako je například garance nejnižšího úroku na trhu po celou dobu půjčky nebo půjčka s 0% úrokem, kdy klient zaplatí jen menší poplatek za vyřízení.

U nebankovních společností čekejte o mnoho vyšší úrokové sazby, je to však dáno i tím, že podmínky pro získání půjčky jsou mnohem benevolentnější, než je tomu u bank. Máte tak jistotu, že půjčku skoro vždy dostanete, i když nemáte žádný doklad o svých příjmech, zápis v rejstříku dlužníků nebo jste například na mateřské dovolené. Pokud plánujete půjčku jen nějaké menší sumy a na krátkou dobu, úrok u těchto společností nemusíte příliš řešit, protože díky krátké době splatnosti se ve výsledku neprojeví tak, jako je tomu u dlouhodobých půjček.

Nejvýhodnější se v nebankovním sektoru jeví Japonská půjčka, když si například na měsíc půjčíte 3 tisíce, nezaplatíte nic za vyřízení (pokud je to vaše první půjčka u této společnosti), navíc máte nulovou úrokovou sazbu a tak nakonec splatíte jen 3099 korun. 99 korun si společnost počítá jako základní poplatek. Jestliže se navíc zpozdíte se splácením, za odložení zaplatíte jen okolo 150 korun.

Lukáš Štork
Sociální síť

Lukáš Štork

Hypoteční poradce at OSVČ
Zajišťuji na klíč financování rodinných domů, bytových jednotek, pozemků, refinancování úvěrů, konsolidaci půjček, spotřebitelské úvěry. Rád o tom píšu zde na webu a někdy i na finance-aktualne a hypoteky.net. Pokud se chcete o mně dozvědět více, podívejte se na mé soukromé weby lukasstork.cz, lukas-stork.cz.
Lukáš Štork
Sociální síť

Write a Reply or Comment